Aquest web utilitza galetes ("cookies") pròpies i de tercers per millorar l'experiència de l'usuari. Si continues navegant, considerem que acceptes el seu ús.   Ok

FCPP Federació Catalana de Pitch and Putt

Campionat de Catalunya per Equips FCPP 2017, 3ª divisió oest, 7ª jornada

Ets a:  IniciNotíciesCamp. Catalunya per EquipsNotícia id 32736
02.09.2017

Camp. Catalunya per EquipsCampionat de Catalunya per Equips FCPP 2017, 3ª divisió oest, 7ª jornada

Resultats Campionat de Catalunya per Equips FCPP 2017
3ª divisió oest
7ª jornada , bonÀrea GOLF PITCH & PUTT

CLASSIFICACIÓ PER EQUIPS

LA TRATTORIA URGELL
1GIRBAU TANTIÑA, JOEL51DURANO PAIRO, JOSEP51211
CODINA FEIXAS, JOAN54CALABRO, ROCCO ANGELO
MOLINE TORRENTE, SALVADOR55PORTA FARRAN, MIQUEL52
LLOBET GIRALT, JOSEP RAMON55GONZALEZ MAYA, DANIEL
EL VALLES SENTMENAT
2OLMOS PEREZ, JORGE53GONZALEZ MARTI, MIGUEL51220
GONZALEZ FERNANDEZ, FRANCISCO57LUQUE JIMENEZ, ALEJANDRO
SERRAL FLORETA, XAVIER59HUMBERT DEL ANGEL, JAUME52
CASANOVAS CAYELLAS, RAMON60SALADA FITE, ROC
LOS GALLITOS
3RUBIO GONZALEZ, JUAN ANTONIO55MORA MUÑOZ, DIEGO52220
CASTIÑEIRA VILARO, CARLOS56SANCHEZ LLOP, GENIS
PEREZ ALVAREZ, LUIS57ELENA DOMINGUEZ, CESAR54
MIR GUXENS, SALVADOR61ROS CHERTA, ROBERT
CANAL OLIMPIC B
4GAITAN PASTOR, RAFAEL54MARTIN CAPILLA, PEDRO55221
GRIBBEN, SEAN JOSEPH55GOMEZ AGUILERA, JOSE LUIS
RUIZ REALES, JORDI57HIDALGO GOMEZ, FERNANDO57
BELTRAN VAQUERIZO, SANTIAGO61GARCIA NIÑO, JOSE LUIS
WEDGE G. CLUB
5GUIJARRO CARMONA, JUAN55GOMEZ SOSA, JOSE53224
CORTES CASTILLEJOS, JOSE57GARCIA GAMBIN, JOSE
MARTIN ESTEBAN, PEDRO59NUÑEZ ARENAS, JUAN56
RODRIGUEZ SANCHEZ, MANUEL60GUEVARA CANO, JOAQUIM
TEMPO TEAM & SORIANO
6RODRIGUEZ MUÑOZ, JUAN MANUEL52HERNANDEZ CALERO, FERNANDO53224
GOMEZ MARTA, MARIO56SORIANO PEREZ, JOSE
MOLINA MARTINEZ, IVAN63HERNANDEZ GARCIA, JUAN JOSE56
GOMEZ DOMINGUEZ, ENRIC63LEAL AGUILAR, SALVADOR
OLYMPVS
7GARCIA AVILA, ANTONIO54VAZQUEZ LOPEZ, MANUEL57225
SANCHEZ BLAZQUEZ, SERGI57FERNANDEZ FERNANDEZ, CELESTINO
JAEN LOPEZ, ENRIQUE57MARIN GORDILLO, ANTONIO57
PEREZ MARTIN, XAVIER61TARRAGONA MUÑOZ, MIGUEL ANGEL
@KIPILLU.CAT
8CALAFELL RIBERA, ALEXANDRE58ESPINALT VILA, FSC.XAVIER51227
RODON BERNAL, LUIS59ROMEU CABALLERO, JORDI
ESPINAL FREIXAS, ANTONI59VERDUGO CASANOVAS, JORDI62
BAQUES PASCUAL, JORGE61CARRERAS MATARRODONA, ALBERT
C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P
9MARTINEZ BERLANGA, JOSE MANUEL52VALENCIA VALENCIA, DEYSY57228
GOMEZ TRIGO, ANTONIO57MORENO GOMEZ, VALERIANO
REGALADO LEAL, DEOGRACIAS62LOPEZ GIMENEZ, CESAR64
FERNANDEZ CAMPON, MIGUEL ANGEL70ARIÑO VALERO, SALVADOR
ROC 3 B DE VENDETTA
10LOPEZ SEYJO, ANTONIO56VIÑAS TORRES, JOSE52229
GOMEZ MARTIN, NAZARENO60RODRIGUEZ GONZALEZ, JOSE LUIS
OLLER NAVARRO, FRANCISCO61CALLE FERNANDEZ, CRESCENCIO55
MALLEU LLADO, JOSEP64CALLE MARTINEZ, RAUL
bonArea B
11DIGON ANGULO, VALENTI58MASES VILASECA, JOSEP MARIA53233
BENET SISTERO, ESTANISLAO61ROS ARGANDOÑA, MIQUEL
RIBERA ROQUE, IGNASI61GUARDIOLA MATONS, ISIDRE56
FARRENY COSTA, HERMENEGILD62LLORACH CULLERES, JORDI
VILAGOLF
12AMENOS BOSCH, GERARD55VICO CABRERIZO, JUAN RAMON54233
LOZANO BARRAGAN, ANTONIO61VENDRELL GARCIA, MIQUEL
BRESO COCH, JAUME63SANZ BERDALA, JOSE MARIA57
DOMENECH SANCHO, JOSEP FRANCESC66MARTI MARAÑON, ANSELMO
GELIDA PITCH & PUTT
13MARTINEZ ROSSELL, JORDI59ESTELLER PLA, ROGER55234
GARCIA RIBO, ROGER59LOPEZ GONZALEZ, MARC
TARRIDA BARRANCO, VICTOR61ARRUGA CANTALAPIEDRA, SERGIO57
SERRA PEREZ, MIGUEL ANGEL63ALVAREZ SANCHIS, FRANCISCO
OLEASTRUM
14VICENTE SANCHEZ, GONZALO58GARCIA ROJAS, JOSE MARIA56235
AUMATELL RAMIREZ, SERGI59FIDALGO PANADES, JOAN LLUIS
PENELLA SOLANO, AGUSTIN62BUSTILLO BARBERO, GORGONIO57
MORLANS ROIG, ANTONI69CABALLERO PAEZ, FRANCISCO JAVIER
PENEDES LA GRANJA
15PULIDO CRESPO, FRANCISCO61PRATS BAQUES, RICARD52235
PINYOL ARAGONES, JAUME61VILADOMS OLTRA, FRANCISCO
FERNANDEZ RUEDA, JUAN JOSE61GALISTEO GONZALEZ, JOAQUIN59
GUTIERREZ IZQUIERDO, ALFONS70PINYOL SABATER, JOAN
LOS IRREDUCTIBLES
16BURILLO NAVARRO, ARNAU60DE LA ROSA SOLE, CARLOS52235
GASCO FERNANDEZ, GALO60MORATA ORTIZ, RICARD
MILA BARNES, XAVIER63RUBIO GUTIERREZ, JAUME66
CASALS VILARDOSA, JOSEP69MARTIN ALBERCA, MARIA JOSE
GOLF@S VENDRELL
17ALCAZAR TURRILLO, DOLORES60JULIA LLOPART, JORDI56241
SOLER ALEGRE, CRISTINA62NAVARRO URGELL, VICTORIA
GARCIA MORENO, FEDERICO63ARCAS GAZQUEZ, MARTIN61
JULIA NAVARRO, JORDI66MORAL AJADO, ORIOL
ARA LLEIDA P&P
18PANADES ARMENGOL, RAMON55MASELLES ALEGRE, JOAN RAMON55244
GUIU CALLEN, FERNANDO66MASELLES PASCUAL, JOAN RAMON
FERNANDEZ CANGA, PABLO68LAX BLANCO, JULIA58
FUENTES VALVERDE, CARLOS68GUIU SOLER, DAVID

CLASSIFICACIONS INDIVIDUALS i FOURBALLS

Individuals:
PosLlicènciaNomHPEHPPNHPBRUTNETEquip
1ACPP027042GIRBAU TANTIÑA, JOEL(+)3,3(+)3(+)3,35154LA TRATTORIA URGELL
2ACPP022314MARTINEZ BERLANGA, JOSE MANUEL1,520,75250C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P
3ACPP009721RODRIGUEZ MUÑOZ, JUAN MANUEL1,310,75251TEMPO TEAM & SORIANO
4ACPP027112OLMOS PEREZ, JORGE(+)6,3(+)6(+)6,35359EL VALLES SENTMENAT
5ACPP025428GAITAN PASTOR, RAFAEL(+)1,9(+)2(+)1,95456CANAL OLIMPIC B
6ACPP013632CODINA FEIXAS, JOAN(+)3,2(+)3(+)3,25457LA TRATTORIA URGELL
7ACPP004714GARCIA AVILA, ANTONIO(+)3,6(+)4(+)3,65458OLYMPVS
8ACPP008681PANADES ARMENGOL, RAMON5,564,35549ARA LLEIDA P&P
9ACPP026422GRIBBEN, SEAN JOSEPH2,532,15552CANAL OLIMPIC B
10ACPP004716RUBIO GONZALEZ, JUAN ANTONIO221,85553LOS GALLITOS
11ACPP007547AMENOS BOSCH, GERARD0,810,85554VILAGOLF
12ACPP016469MOLINE TORRENTE, SALVADOR(+)2,2(+)2(+)2,25557LA TRATTORIA URGELL
13ACPP015980LLOBET GIRALT, JOSEP RAMON(+)3,7(+)4(+)3,75559LA TRATTORIA URGELL
14ACPP006903GUIJARRO CARMONA, JUAN(+)4,6(+)5(+)4,45560WEDGE G. CLUB
15ACPP016106CASTIÑEIRA VILARO, CARLOS1,211,25655LOS GALLITOS
16ACPP022297GOMEZ MARTA, MARIO(+)1,3(+)1(+)1,35657TEMPO TEAM & SORIANO
17ACPP007678LOPEZ SEYJO, ANTONIO(+)3,2(+)3(+)3,25659ROC 3 B DE VENDETTA
18ACPP003149PEREZ ALVAREZ, LUIS0,100,15757LOS GALLITOS
19ACPP005994GOMEZ TRIGO, ANTONIO(+)1(+)1(+)15758C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P
20ACPP026479CORTES CASTILLEJOS, JOSE(+)2(+)2(+)25759WEDGE G. CLUB
21ACPP024936RUIZ REALES, JORDI(+)2,1(+)2(+)2,15759CANAL OLIMPIC B
22ACPP027285GONZALEZ FERNANDEZ, FRANCISCO(+)3,5(+)3(+)3,35760EL VALLES SENTMENAT
23ACPP025390SANCHEZ BLAZQUEZ, SERGI(+)3,7(+)4(+)3,55761OLYMPVS
24ACPP003847JAEN LOPEZ, ENRIQUE(+)5(+)5(+)4,85762OLYMPVS
25ACPP014150VICENTE SANCHEZ, GONZALO1,621,65856OLEASTRUM
26ACPP019042CALAFELL RIBERA, ALEXANDRE1115857@KIPILLU.CAT
27ACPP016637DIGON ANGULO, VALENTI(+)0,8(+)1(+)0,85859bonArea B
28ACPP005335MARTIN ESTEBAN, PEDRO2,322,35957WEDGE G. CLUB
29ACPP007030AUMATELL RAMIREZ, SERGI0,710,75958OLEASTRUM
30ACPP003474RODON BERNAL, LUIS(+)1,3(+)1(+)1,15960@KIPILLU.CAT
31ACPP007913ESPINAL FREIXAS, ANTONI(+)1,9(+)2(+)1,75961@KIPILLU.CAT
32ACPP014859MARTINEZ ROSSELL, JORDI(+)1,9(+)2(+)1,75961GELIDA PITCH & PUTT
33ACPP005557SERRAL FLORETA, XAVIER(+)3,2(+)3(+)35962EL VALLES SENTMENAT
34ACPP022375GARCIA RIBO, ROGER(+)3(+)3(+)2,85962GELIDA PITCH & PUTT
35ACPP010195ALCAZAR TURRILLO, DOLORES(+)0,100,16060GOLF@S VENDRELL
36ACPP024991BURILLO NAVARRO, ARNAU0,200,46060LOS IRREDUCTIBLES
37ACPP007054CASANOVAS CAYELLAS, RAMON(+)1,6(+)2(+)1,46062EL VALLES SENTMENAT
38ACPP007175RODRIGUEZ SANCHEZ, MANUEL(+)2,5(+)2(+)2,36062WEDGE G. CLUB
39ACPP002733GOMEZ MARTIN, NAZARENO(+)2,4(+)2(+)2,26062ROC 3 B DE VENDETTA
40ACPP000329GASCO FERNANDEZ, GALO(+)2,8(+)3(+)2,66063LOS IRREDUCTIBLES
41ACPP021410PULIDO CRESPO, FRANCISCO4,654,66156PENEDES LA GRANJA
42ACPP008001PINYOL ARAGONES, JAUME4,554,56156PENEDES LA GRANJA
43ACPP015758MIR GUXENS, SALVADOR4,344,36157LOS GALLITOS
44ACPP008652FERNANDEZ RUEDA, JUAN JOSE3,433,46158PENEDES LA GRANJA
45ACPP025017LOZANO BARRAGAN, ANTONIO2,422,46159VILAGOLF
46ACPP021289BELTRAN VAQUERIZO, SANTIAGO0,610,86160CANAL OLIMPIC B
47ACPP025535BAQUES PASCUAL, JORGE0,911,16160@KIPILLU.CAT
48ACPP002125OLLER NAVARRO, FRANCISCO0,300,56161ROC 3 B DE VENDETTA
49ACPP006809BENET SISTERO, ESTANISLAO(+)0,50(+)0,36161bonArea B
50ACPP016508RIBERA ROQUE, IGNASI(+)0,8(+)1(+)0,66162bonArea B
51ACPP016213TARRIDA BARRANCO, VICTOR(+)0,6(+)1(+)0,46162GELIDA PITCH & PUTT
52ACPP005365PEREZ MARTIN, XAVIER(+)3,6(+)4(+)3,46165OLYMPVS
53ACPP013774REGALADO LEAL, DEOGRACIAS3336259C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P
54ACPP024850PENELLA SOLANO, AGUSTIN(+)0,30(+)0,16262OLEASTRUM
55ACPP016693FARRENY COSTA, HERMENEGILD(+)0,2006262bonArea B
56ACPP010539SOLER ALEGRE, CRISTINA(+)0,8(+)1(+)0,66263GOLF@S VENDRELL
57ACPP026995MILA BARNES, XAVIER4446359LOS IRREDUCTIBLES
58ACPP019711BRESO COCH, JAUME3,843,86359VILAGOLF
59ACPP020137MOLINA MARTINEZ, IVAN2,732,96360TEMPO TEAM & SORIANO
60ACPP004895GOMEZ DOMINGUEZ, ENRIC111,26362TEMPO TEAM & SORIANO
61ACPP020827SERRA PEREZ, MIGUEL ANGEL0,400,66363GELIDA PITCH & PUTT
62ACPP021641GARCIA MORENO, FEDERICO(+)1,6(+)2(+)1,46365GOLF@S VENDRELL
63ACPP000454MALLEU LLADO, JOSEP(+)1,4(+)1(+)1,26465ROC 3 B DE VENDETTA
64ACPP027018DOMENECH SANCHO, JOSEP FRANCESC8,388,36658VILAGOLF
65ACPP022800JULIA NAVARRO, JORDI2,933,16663GOLF@S VENDRELL
66ACPP013383GUIU CALLEN, FERNANDO2,933,16663ARA LLEIDA P&P
67ACPP027310FERNANDEZ CANGA, PABLO6,576,76861ARA LLEIDA P&P
68ACPP025393FUENTES VALVERDE, CARLOS2,933,16865ARA LLEIDA P&P
69ACPP008816MORLANS ROIG, ANTONI6,266,46963OLEASTRUM
70ACPP001986CASALS VILARDOSA, JOSEP1,521,76967LOS IRREDUCTIBLES
71ACPP021412GUTIERREZ IZQUIERDO, ALFONS555,27065PENEDES LA GRANJA
72ACPP018935FERNANDEZ CAMPON, MIGUEL ANGEL(+)0,2007070C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P
Fourballs:
PosLlicènciaNomHPEHPPNHPBRUTNETEquip
1ACPP006307ESPINALT VILA, FSC.XAVIER1,521,45149@KIPILLU.CAT
ACPP009819ROMEU CABALLERO, JORDI3,533,4
2ACPP015204DURANO PAIRO, JOSEP(+)1,4(+)1(+)1,45152LA TRATTORIA URGELL
ACPP008072CALABRO, ROCCO ANGELO(+)1,3(+)1(+)1,3
3ACPP019188GONZALEZ MARTI, MIGUEL(+)3(+)3(+)35152EL VALLES SENTMENAT
ACPP008034LUQUE JIMENEZ, ALEJANDRO(+)1,5(+)1(+)1,5
4ACPP018494DE LA ROSA SOLE, CARLOS(+)1,1(+)1(+)1,25249LOS IRREDUCTIBLES
ACPP027905MORATA ORTIZ, RICARD8,978,8
5ACPP005676MORA MUÑOZ, DIEGO1,921,85250LOS GALLITOS
ACPP003639SANCHEZ LLOP, GENIS2,622,5
6ACPP013807HUMBERT DEL ANGEL, JAUME2,822,75250EL VALLES SENTMENAT
ACPP026679SALADA FITE, ROC3,323,2
7ACPP019252PRATS BAQUES, RICARD0,910,95251PENEDES LA GRANJA
ACPP017100VILADOMS OLTRA, FRANCISCO7,157,1
8ACPP006439VIÑAS TORRES, JOSE(+)2,2(+)2(+)2,25254ROC 3 B DE VENDETTA
ACPP003249RODRIGUEZ GONZALEZ, JOSE LUIS(+)1(+)1(+)1
9ACPP014057PORTA FARRAN, MIQUEL(+)4,3(+)4(+)4,35256LA TRATTORIA URGELL
ACPP006570GONZALEZ MAYA, DANIEL(+)2,7(+)3(+)2,7
10ACPP009034GOMEZ SOSA, JOSE1,921,85349WEDGE G. CLUB
ACPP019766GARCIA GAMBIN, JOSE6,756,6
11ACPP005119HERNANDEZ CALERO, FERNANDO3,933,85350TEMPO TEAM & SORIANO
ACPP017938SORIANO PEREZ, JOSE4,434,3
12ACPP019775MASES VILASECA, JOSEP MARIA(+)1(+)1(+)15351bonArea B
ACPP016701ROS ARGANDOÑA, MIQUEL1,721,7
13ACPP026397VICO CABRERIZO, JUAN RAMON3,533,45450VILAGOLF
ACPP003269VENDRELL GARCIA, MIQUEL4,944,8
14ACPP002968ELENA DOMINGUEZ, CESAR0,910,95451LOS GALLITOS
ACPP007643ROS CHERTA, ROBERT5,245,2
15ACPP024622MASELLES ALEGRE, JOAN RAMON8,2685547ARA LLEIDA P&P
ACPP027171MASELLES PASCUAL, JOAN RAMON11,5911,3
16ACPP017046MARTIN CAPILLA, PEDRO1,921,95552CANAL OLIMPIC B
ACPP015841GOMEZ AGUILERA, JOSE LUIS545
17ACPP017407ESTELLER PLA, ROGER1115553GELIDA PITCH & PUTT
ACPP016264LOPEZ GONZALEZ, MARC1,721,7
18ACPP019822CALLE FERNANDEZ, CRESCENCIO(+)0,8(+)1(+)0,85555ROC 3 B DE VENDETTA
ACPP019826CALLE MARTINEZ, RAUL0,400,4
19ACPP025763GARCIA ROJAS, JOSE MARIA4,644,55649OLEASTRUM
ACPP007671FIDALGO PANADES, JOAN LLUIS10,2810,1
20ACPP010445JULIA LLOPART, JORDI4345651GOLF@S VENDRELL
ACPP021341NAVARRO URGELL, VICTORIA11,8911,8
21ACPP020354HERNANDEZ GARCIA, JUAN JOSE0,610,65655TEMPO TEAM & SORIANO
ACPP008717LEAL AGUILAR, SALVADOR0,610,6
22ACPP017082GUARDIOLA MATONS, ISIDRE1,211,25655bonArea B
ACPP019774LLORACH CULLERES, JORDI1,821,8
23ACPP024227NUÑEZ ARENAS, JUAN1115655WEDGE G. CLUB
ACPP009035GUEVARA CANO, JOAQUIM1,111,1
24ACPP024978SANZ BERDALA, JOSE MARIA4,844,85751VILAGOLF
ACPP027295MARTI MARAÑON, ANSELMO8,578,5
25ACPP024856VALENCIA VALENCIA, DEYSY2,922,95753C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P
ACPP018980MORENO GOMEZ, VALERIANO545
26ACPP006082VAZQUEZ LOPEZ, MANUEL1,521,55753OLYMPVS
ACPP026578FERNANDEZ FERNANDEZ, CELESTINO545
27ACPP025455HIDALGO GOMEZ, FERNANDO3235754CANAL OLIMPIC B
ACPP026038GARCIA NIÑO, JOSE LUIS434
28ACPP024849BUSTILLO BARBERO, GORGONIO1,211,25754OLEASTRUM
ACPP016629CABALLERO PAEZ, FRANCISCO JAVIER3,833,8
29ACPP021542ARRUGA CANTALAPIEDRA, SERGIO1,211,25755GELIDA PITCH & PUTT
ACPP014860ALVAREZ SANCHIS, FRANCISCO1,821,8
30ACPP005456MARIN GORDILLO, ANTONIO(+)1,6(+)2(+)1,65756OLYMPVS
ACPP006917TARRAGONA MUÑOZ, MIGUEL ANGEL1,311,3
31ACPP023357LAX BLANCO, JULIA3,123,15855ARA LLEIDA P&P
ACPP014953GUIU SOLER, DAVID434
32ACPP021413GALISTEO GONZALEZ, JOAQUIN7,667,65952PENEDES LA GRANJA
ACPP008002PINYOL SABATER, JOAN9,379,3
33ACPP017849ARCAS GAZQUEZ, MARTIN5,345,36156GOLF@S VENDRELL
ACPP024808MORAL AJADO, ORIOL10,4810,4
34ACPP006684VERDUGO CASANOVAS, JORDI5,555,56257@KIPILLU.CAT
ACPP000417CARRERAS MATARRODONA, ALBERT6,356,3
35ACPP020675LOPEZ GIMENEZ, CESAR2,622,66462C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P
ACPP027224ARIÑO VALERO, SALVADOR7,257,2
36ACPP026994RUBIO GUTIERREZ, JAUME4,644,66661LOS IRREDUCTIBLES
ACPP022520MARTIN ALBERCA, MARIA JOSE12,71012,7

CLASSIFICACIÓ ACUMULADA

PosEquip1234567TOTAL
1LA TRATTORIA URGELL6410010010072100100636
2OLYMPVS90909072908050562
3EL VALLES SENTMENAT72648080503890474
4WEDGE G. CLUB33566464647264417
5CANAL OLIMPIC B565050331004472405
6GOLF@S VENDRELL8080565038643371
7ROC 3 B DE VENDETTA38387290562833355
8TEMPO TEAM & SORIANO28331128809056326
9LOS GALLITOS44723819155680324
10LOS IRREDUCTIBLES1001971544507242
11@KIPILLU.CAT11283344281944207
12OLEASTRUM7232356232315170
13C.E. PERITAS EN DULCE DE MIAMI PLAYA P&P1944191133038164
14bonArea B23112838111128150
15PENEDES LA GRANJA50732373311134
16GELIDA PITCH & PUTT31544719319110
17VILAGOLF03003152344
18ARA LLEIDA P&P15015307040

MAPA WEB

       
 
FCPP ACPP
Diputació 274, pral. A
08009 Barcelona
Tel. 93 342 42 49 - Fax 93 412 16 79
info@pitch.cat - www.pitch.cat
Avís legal
La FCPP té el suport de la:
Generalitat de Catalunya EsportCat
La FCPP forma part de la:
UFEC FIPPA EPPA FOCIR
EEC